טמפו > אודות > אודות טמפו
אודות טמפו
טמפו משקאות בע"מ

טמפו הינה אחת מחברות המשקאות הגדולות והוותיקות בישראל. החברה מייצרת ומשווקת משקאות מכל הסוגים. בענף הבירה, ניתן למנות את גולדסטאר, הבירה המובילה בישראל, את מכבי עטורת הפרסים, ואת בירת הפרימיום הפופולארית ביותר, היינקן. על נבחרת הבירות הייחודיות של טמפו נמנות פאולנר, סמואל אדמס ניוקאסל ומרפי'ס. בתעשיית המשקאות הקלים, טמפו היא הנציגה הבלעדית של תאגיד פפסיקו ומותגיו הבינלאומיים פפסי, פפסי מקס, סבן אפ ומירינדה. מותגים נוספים בקטגוריה זו הם סיידר הגליל וג'אמפ. בענף המים טמפו חולשת על מותגים מכל רחבי הספקטרום: סן פלגרינו, המוביל בענף הסופר פרימיום, סאן בנדטו, המוביל בענף הפרימיום, ואקווה נובה, בקבוקי המים המקומיים המובילים בקטגוריית המיינסטרים. המשקה XL שמייצרת טמפו עומד בקדמת שוק משקאות האנרגיה. יקב ברקן, השני בגודלו בישראל, המייצר הן את יינות ברקן והן את יינות סגל על כל סוגיהם, הינו בבעלות מלאה של טמפו. מאז 2011 טמפו מפיצה את פורטפוליו המשקאות האלכוהוליים של תאגיד פרנו העולמי, ביניהם וודקה אבסולוט המפורסמת, שיבאס, ג'יימסון, בלנטיינ'ס ורבים אחרים.

החברה מעסיקה כאלף עובדים, ומספקת את מוצריה באמצעות מערכת הפצה ארצית לכאחד עשר אלף לקוחות ישירים מכל פלחי השוק.

1934
מבשלת הבירה הראשונה בארץ - "תעשית בירה ארץ ישראלית", שהיתה מוכרת גם כ"מבשלת בירה פלסטינה", מוקמת בראשון לציון. המותג המוביל של המבשלה היה בירה "נשר", על שני סוגיה: בירה לבנה, בסגנון פילזנר, ובירה שחורה, ללא אלכוהול, בשם "נשר מאלט". המותג שווק במהלך השנים תחת סלוגנים שונים, כמו "בירה מאלט - משקה בריאות, מרווה צמא - מפיג לאות", "החבר'ה קוראים לזה בירה נשר", וכמובן הסיסמה שהפכה לקאלט - "מה הקשר? בירה נשר".
1 מתוך 12
     

טמפו נוסדה בשנת 1953 על ידי משה בורנשטיין, ניצול שואה שעלה לישראל ב-1951. בורנשטיין חלם על תעשיית משקאות קלים,
שלא הייתה קיימת אז, במדינה הצעירה שזה עתה הוקמה. בורנשטיין התחיל בהשקת "טמפו": משקה חדש בטעם לימון-ליים בבקבוק בלתי נשכח. המשקה הפך במהרה ללהיט ונצרך על ידי כל שכבות האוכלוסייה. מאז והלאה, החברה הפכה במהירות לחברת המשקאות המובילה בישראל.

בשנת 1985, טמפו רכשה את חברת מבשלת השיכר הלאומית בנתניה, במקורה מבשלת פלסטינה - חברת הבירה הראשונה בארץ, שהוקמה בשנת 1934, והביאה לעולם את בירה נשר, גולדסטאר ומכבי. לאחר הרכישה, טמפו העבירה את כל מתקני הייצור שלה לנתניה, בה הם נמצאים עד היום. לאחרונה, אוחדו כל סניפי ההפצה לתוך האתר בנתניה, בו הוקם מרכז לוגיסטי חדיש. תולדותיה של טמפו הן חלק מתולדותיה של מדינת ישראל; סיפוריהן משולבים זה בזה ומשקפים זה את זה. בורנשטיין, חלוץ בתחומו ויזם בכל נימי נפשו, הטביע את חותמו על החברה, ומורשתו ממשיכה להוביל את התפתחותה.

במהלך השנים, טמפו דאגה לבצע מהלכים חדשניים שהציבו סטנדרטים גבוהים לשוק, ביניהם הצגת בקבוקי הפי.אי.טי, שהחליפו את בקבוקי הזכוכית. החברה בעלת תו תקן איכות ISO 2000-9001, המחייב פיקוח ותיעוד של כל תהליכי הייצור, החל מרכישת חומרי הגלם ועד האספקה לבית הלקוח.

מאז שנת 2005, 40% מההון המונפק של טמפו משקאות בע"מ מוחזק על ידי חברת היינקן ההולנדית.