טמפו > טמפו > מוצרים חדשים > צפית וריחן: שני יינות חדשים בסדרת ASSEMBLAGE
צפית וריחן: שני יינות חדשים בסדרת ASSEMBLAGE
אנחנו גאים להציג את צפית וריחן, שני יינות חדשים בסדרת ASSEMBLAGE החדשה. כל אחד מיינות הסדרה הוא בלנד מקומי, המייצג אזור יין אחר בישראל.

צפית 2009 נקרא על שם תל צפית שבשפלת יהודה. זהו בלנד לא שגרתי, המשלב מספר זנים ים תיכוניים – מרסלאן , קלאדוק וקריניאן עם מעט פינוטאז'.

ריחן 2008 נקרא על שם הר ריחן בגליל העליון. זהו בלנד מבוסס קברנה סוביניון עם מעט סירה ומרלו.

היין הראשון בסדרת ASSEMBLAGE, איתן 2008, נקרא על שם הר איתן שבהרי ירושלים. זהו בלנד של סירה ומרלו בחלקים שווים, עם מעט קברנה סוביניון. איתן הושק רק לפני כשלושה חודשים וכבר זכה לציון המרשים 90 מרוברט פארקר, מבקר היין המשפיע בעולם.

לרגל ההשקה יעלה פרויקט משותף עם חתן פרס ישראל לצילום אלכס ליבק, והמסעדות מחניודה, דלאל וטאפס בשוק. ליבק, מהצלמים הבולטים בישראל, ומי שמתעד את הישראליות כבר למעלה מ-40 שנה, יצא לשוטט עם מצלמתו ב-3 מסעדות נחשבות בהן מוגש אסמבלאז': "מחניודה" הירושלמית, ו"דלאל" ו"טאפאס בשוק" התל-אביביות. התמונות שצילם, המרכיבות את הפרויקט, מציגות את המקום, האווירה והחוויה המיוחדת שמעניקה כל מסעדה, ומבקשות ללכוד בסנאפ שוט אחד את הפוזיציה התרבותית והסגנון המיוחד לה. אם תרצו, זהו הבלנד המקומי של כל אחת מהמסעדות, כשם שכל יין בסדרת אסמבלאז' הוא בלנד מקומי המבטא את איזור גידולו. הפרויקט יוצג על-גבי שלטי חוצות קירות ענק ובעיתונים מובילים.

אלכס ליבק לברקן אסמבלאז
תגובות